Өзіне сенетін және табысқа ұмтылатындар үшін!
Алматы, Мыңбаев көшесі, 102-үй

«ЕҢБЕК ЗАҢЫНДАҒЫ КӘМЕЛЕТКЕ ТОЛМАҒАН БАЛАЛАРДЫҢ ҚҰҚЫҚТАРЫ» ТАҚЫРЫБЫНДА ДЕБАТ ТУРНИРІ

4 Наурыз 2023

Пікірталас балалардың көшбасшылығын дамытады

Заманауи компьютерлендірілген қоғамның жастар ортасында толыққанды қарым-қатынас жасап, сөйлесуде мәселе бар. Бұл дамыған цифрлық технологияларға байланысты қазіргі ұрпақтың ерекшелігі. Бұл әлемді енді танып жатқан бала, жасөспірім үшін тірі қарым-қатынас пен ой-өрісін дамыту маңызды ма?

Сөздік қорды, эрудицияны және адамға қажетті басқа да дағдыларды дамытудың ең жақсы құралдарының бірі – Дебат ойыны.

Пікірталас – кез келген баланың қарым-қатынастағы олқылықтарды толтыруға, өзіндік көзқарасын қалыптастыруға таптырмас мүмкіндік, өйткені вербалды жарыстар барысында тұлғаны дамытудың маңызды дағдылары қалыптасады: сыни тұрғыдан ойлау, зерттеушілік, шығармашылық, қоғамдық сөйлеу, көшбасшылық қасиеттер және өз көзқарасын төзімділікпен жеткізе білу.

2023 жылдың 4 наурызында «Тұран» университетінің «Құқықтану» кафедрасы және «Сириус» пікірсайыс клубының қолдауымен «Еңбек құқығындағы кәмелетке толмағандардың құқықтары» тақырыбында пікірсайыс турнирін ұйымдастырды.

Турнирге 6 команда қатысты: сондай-ақ, «Магистр» жеке мектебінің 3 командасы болды.

Лицейдің 3 командасы:

• «Форсети» командасы: 9 «Б» сынып оқушысы Мусина Дамели, 9 «А» сынып оқушысы Елнар Селина.
  • «Веритас» командасы: Сабиров Ринат, 11 «А» сынып оқушысы, Кучина София-Каролина, 9 «Б» сынып оқушысы.
  • Пікірсайыс барысында 1-орынды «Тұран» лицей-мектебінің «Фемида» командасы иеленді:

9 «Б» сынып оқушылары Тушина Елизавета мен Саттыбекова Самина.

«Өмір біз бірден шеше алмайтын жағдайларды алдымызға қояды, бірақ жүрген адам жолды меңгереді, өйткені пікірталас өнерін меңгеру, толеранттылықты дамыту және басқа біреудің көзқарасын құрметтеу – бұл қасиеттер заман талабына сай оқушының бойында болуы тиіс қасиеттер, республикамыздың болашақ бәсекеге қабілетті азаматы болуы тиіс» деп есептейді лицей ұжымдарының мүшелері мен олардың жетекшісі тарих және құқық пәнінің мұғалімі Жеңісқызы Әсем.

СІЗДЕ СҰРАҚТАР БАР МА?
    Сұрағыңызды жазыңыз және email-ді көрсетіңіз. Біз сізге жақын арада жауап береміз
    Алматы, Мыңбаев көшесі, 102-үй