Өзіне сенетін және табысқа ұмтылатындар үшін!
Алматы, Мынбаев көш, 102 үй

Директордың үндеуі

Сіздерді «Тұран» лицейі» мектебінің сайтында қарсы алғаныма қуаныштымын.

30 жылға жуық уақыт бойы «Тұран» білім беру корпорациясының құрамына кіретін лицейіміз де «парасатты, мейірімді, мәңгілік» егін егіп, кез келген орта білім беретін оқу орындары сияқты мемлекеттік жалпыға бірдей стандарттарда көзделген міндеттердің орындалуына кепілдік береді.

Но чем же наш лицей отличается от других школ города?

Бірақ біздің лицейдің қаладағы басқа мектептерден айырмашылығы неде?

Сіз сайттың материалдарын егжей-тегжейлі зерделеу арқылы толық жауапты ала аласыз. Мен тек кейбір позицияларға тоқталамын. Лицейдің педагогикалық жүйесін құрудың басты ұстанымы – оқушыға көңіл бөлу екендігінен бастайын. Баланың зияткерлік, шығармашылық, физикалық және әлеуметтік қабілеттерін ашу және дамытуға жәрдемдесу – лицейдің жоғары білікті оқытушылар құрамының ғана емес, сонымен қатар, университет ғалымдарының және бүкіл «Тұран» корпорациясының қолдау қызметтерінің күш-жігерін салу бағытталған.

Біріншіден, біз оқушыларымыздың үйлесімді дамуы үшін барлық жағдайды қамтамасыз ететін мәдени-білім беру ортасын жасадық. Қауіпсіздік пен жайлылық, денсаулықты қорғайтын технологиялар және педагогикалық процесті материалдық-техникалық қамтамасыз етудің жоғары деңгейі – лицейімізбен танысқан кездегі көзге түсетін бірінші нәрсе.

Біздің оқушылардың лингвистикалық құзыреттілігі құрдастарының көпшілігінен айтарлықтай жоғары. Ол үшін қазақ, орыс, ағылшын тілдерінде арнайы білім беру жобалары қосымша әзірленіп, сәтті жүзеге асырылуда. Мысалы, «Сөз өнері» (5–7 сыныптар), TEDxTANIM (9–11 сыныптар), TEDx Talks (9–11 сыныптар), Драма клубы (7–8 сыныптар), Сөйлеу клубы (6–7 сыныптар), Тостмастерлер (5 –6 сыныптар), Алғашқы көмек (5–6 сыныптар), Қызықты ағылшын тілі (3–4 сыныптар), Кембридж (5 сыныптар), Жаратылыстану (5–6 сыныптар). Сөйлесу ағылшын тілі сабақтары ана тілінде сөйлейтін мұғаліммен жүргізіледі. Мектепке 2017 жылдан бастап цифрлық логотипті пайдалану құқығымен Cambridge English Exam Preparation Centre, Cambridge English Language Assessment мәртебесі берілді. 10-11 сынып оқушылары «Іскерлік коммуникация» қосымша курсын оқиды.

Заманауи адам ақпараттық технологиялар саласында жеткілікті сауатты болмайынша табысты бола алмайды. Осыған байланысты, біз оқушыларымызды робототехника, бейне монтаж сияқты инновациялық жобаларға тартамыз. Көптеген жылдар бойы Новосібір мемлекеттік университетінің Мамандандырылған оқу-ғылым орталығының сырттай оқу мектебінің математика бөлімімен ынтымақтастық жүргізіліп келеді.

2023 жылы «Тұран» лицейі Еуразия кеңістігіндегі университеттер мен инновациялық мектептер достастығына мүше болды, бұл ТМД елдерінің үздік мектептерімен білім беру жобалары саласында ынтымақтастық орнатуға үлкен мүмкіндіктер ашады.

Лицейіміз толық жұмыс күні режимінде жұмыс істейді. Сабақтан кейін – үйірмелерде, секцияларда, түрлі клубтарда қосымша сабақтар өтеді. Бізде олардың әртүрлі салаларында 20-ға жуығы бар. Оқушылардың көпшілігі таңдайтын үйірмелер: робототехника, хореография, хормен ән айту және вокал, шахмат, фортепиано үйірмесі, сондай-ақ драма үйірмесі мен «Шабыт» арт студиясы. Түстен кейін өзіндік жұмыс сабақтары да өткізіледі, онда мұғалімнің жетекшілігімен оқушылар үй тапсырмасын орындайды.

Біз оқушыларымыздың бойында көшбасшылық қасиеттерді дамытуға үлкен мән береміз. Жоғары сынып оқушылары БҰҰ комитеттерінің отырыстарына нысаны жағынан барынша жақын пікірталас форматында халықаралық маңызы бар өзекті мәселелерді талқылауға арналған «Тұран Біріккен Ұлттар Ұйымының моделі» жыл сайынғы халықаралық конференциясына белсенді қатысуда. Біздің оқушылар айналасындағы кеңістікті жақсартуға бағытталған әлеуметтік және бизнес жобаларын жасауда. Олар әлемді жақсы жаққа өзгертуге дайындалуда.

Біз олардың арманына сенеміз және оның орындалуы үшін бәрін жасаймыз.

Құрметпен,

Исламгулова Светлана Константиновна, «Тұран» лицейі» мектебінің директоры, педагогика ғылымдарының докторы.

СІЗДЕ СҰРАҚТАР БАР МА?
    Сұрағыңызды жазыңыз және email-ді көрсетіңіз. Біз сізге жақын арада жауап береміз
    Алматы, Мынбаев көш, 102 үй