Өзіне сенетін және табысқа ұмтылатындар үшін!
Алматы, Мынбаев көш, 102 үй

Мектеп туралы

Во дворе школы – футбольное поле, баскетбольная, волейбольная и игровая площадки. Территория тщательно ухожена: свежие газоны, альпийские горки и клумбы создают хорошее настроение. Дети с удовольствием проводят во дворе свободное время, занимаются спортом.

Мектеп туралы

Работают разговорные клубы «English speaking club» и «Тілдесу», а также кружок робототехники.

Мектеп туралы

Сотрудники психолого-медико-педагогической службы (четыре педагога-психолога, логопед, два врача: педиатр и невролог) обеспечивают профессиональное сопровождение образовательного процесса.

«Тұран» лицейі – «Тұран» университетінің құрылымдық бөлімшесі.

Құрылған жылы: 1996 жыл.

Мемлекеттік лицензия № 0163666. Жалпы қолданылу мерзімі шектелмейді.

«Тұран» лицейі – күндізгі оқу нысаны. Оқыту сабақтары бес күндік апталық режимде өткізіледі.

Білім беру мектепалды даярлық тобынан бастап 11-сыныпқа дейін жүргізіледі. Мектепалды даярлық сыныбына 5-6 жас аралығындағы балалар қабылданады.

Негізгі мектепке қабылдау 1 ақпаннан 31 тамызға дейін, жұмысқа орналасуға бос орындар үшін қабылдау – бүкіл оқу жылы бойына жасалады.

Қабылдау формасы – тестілеу және әңгімелесу.

Демалыс уақытын Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі белгілейді.

Лицейдегі оқушылар саны 500 адамнан аспайды, балалардың көпшілігі бірін-бірі таниды, әр бала педагогикалық назарда, сондықтан да мектептегі ахуал  үйдегі, отбасындағы ахуалға  ұқсайды.

Орташа сыныптың толымдылығы – 20 оқушы.

Біздің барлық балаларымыз дарынды, бірақ әр баланың өзіндік бейімділігі, белгілі бір қызмет түрлеріне икемділігі бар. Олардың оқу пәндерін меңгеруі мен  оқыту қарқыны және әдістері әр балаға жекелей қатынасты қажет етеді. Біз осы ерекшеліктерді ескеруге тырысамыз.

Сабақ кестесі балалардың күні бойы өзін жақсы сезінуі үшін жасалған.  Кесте бойынша, балалардың  интеллектуалдық, шығармашылық және дене белсенділігі кезектесіп отырады. Сондай-ақ, балалардың демалысы, тамағы мен  арасында сыртқа шығып серуендеуі  ескеріледі.

Негізгі сабақтар өткізілгеннен кейін:

– 1-6 сыныптарда балаларға арналған өзіндік жұмыс сабақтары болады;

– Ғылыми, әлеуметтік және бизнес жобаларды әзірлеу бойынша қосымша топтық сабақтар;

– Оқушылардың жеке кеңестер ала алатын, олқылықтарды толтыратын негізгі оқу пәндері бойынша түзету сабақтары;

– Пәндерді тереңдетіп оқытуға, балаларды зияткерлік олимпиадалар мен жарыстарға дайындауға арналған факультативтік сабақтар;

– Әртүрлі шығармашылық бағыттағы үйірме сабақтары (сурет, би, хор және вокалдық ән айту, фортепиано және т.б.);

– Спорт секциялары (футбол, баскетбол, каратэ, шахмат және т.б.).

Мектепте оқушыларды оқыту, тәрбиелеу және дамыту үшін қолайлы жағдайлар жасалған, сонымен қатар, жоғары сапалы инфрақұрылыммен қамтамасыз етілген.

Біздің мектеп үш ғимаратта орналасқан.

– Бас корпуста заманауи құрал-жабдықтармен, соның ішінде интерактивті құралдармен жабдықталған оқу кабинеттері бар. Кітап қоры мол кітапхана да бар.

– Жоғарғы қабатта мектептегі өзгерістер мен спорттық жарыстардың шуынан алысырақ орналасқан мектеп жасына дейінгі балалардың сабақ оқып және ойнауына арналған үлкен жарық бөлме және олардың жатын бөлмесі бар.

– Екінші корпус – дене шынықтыру-сауықтыру кешені. Сол ғимаратта технология және кескіндеме сабақтарына арналған шеберханалар, музыка және шахмат сабақтары және т.б. кабинеттері бар.

– Үшінші корпустың екі қабатында – асхана мен үлкен асхана. Үшінші қабат – түрлі іс-шаралар (мерекелік қойылымдар мен концерттер, семинарлар, тренингтер және т.б.) өтетін үлкен зал. Барлық жағдайлар ауысулармен өзара байланысты, бұл олардың арасындағы қолайлы қозғалысты қамтамасыз етеді.

Мектептің инфрақұрылымы оның аумағымен шектелмейді. Біз «Тұран» білім беру корпорациясының құрамына кіретіндіктен, 10-11 сынып оқушылары үшін кейбір сабақтар (ең алдымен мемлекеттік білім беру стандарттарынан асатындар) университет қабырғасында өткізіледі, бұл біздің балаларымыздың студенттік ортаға енуіне мүмкіндік береді.

СІЗДЕ СҰРАҚТАР БАР МА?
    Сұрағыңызды жазыңыз және email-ді көрсетіңіз. Біз сізге жақын арада жауап береміз
    Алматы, Мынбаев көш, 102 үй